Каталог

Сходові марші

Скачати прайс

Сходові марші

Часто використовувані в будівництві конструкційні елементи це сходові марші. Вони застосовуються при проектуванні сучасних будинків різного призначення. Конструкція має масу переваг і дозволяє прискорити процес будівництва.

При зведенні багатоповерхових будівель особливо важливо, щоб сходові прольоти витримували значні навантаження, не псувалися і були безпечними при тривалій експлуатації. Оскільки сходовий марш виготовляється з міцного бетону і має арматурний каркас, він набагато стійкіше переносить вплив несприятливих факторів, механічне навантаження, в порівнянні з конструкціями з аналогічних матеріалів. При підйомі сходами, зібраних із залізобетонних маршів не виникає шуму на відміну від дерев’яних або металевих аналогів.                      

Конструктивні особливості продукції

У сучасному будівництві все частіше вдаються до залізобетонних сходових маршів. Даний тип виробів гарантує формування міцних і надійних сходів в будівлях житлового, офісного, промислового типу та інших спорудах.

Якщо розглянути конструкцію виробів краще, то вдається виявити такі деталі. Всі марші складаються з окремих щаблів, які закріплені на балках і скріплені в єдиний монолітний елемент. Армування конструкції виконано таким способом, що всі арматурні стрижні з’єднані між собою і утворюють єдиний просторовий каркас. Монтуються на заздалегідь встановлені сходові площадки або балки. За існуючими технічними нормативами існує три типи маршів:

  • СМ – плоскі, без наявності фризових щаблів;
  • СМП – ребристі з присутністю напівплощадок;
  • СМФ – ребристі з включенням фризових щаблів.

Відрізняється кожен вид тим, що має свої конструкційні особливості і область застосування.

Марші плоскі СМ застосовуються при будівництві житлових будинків низької або середньої поверховості, до 10 поверхів. Користуються найбільшою популярністю з усіх видів маршів, оскільки даний вид споруджуваних будівель має найбільший попит на будівельному ринку України.

Ребристі марші СМФ утворюють сходові прольоти при зведенні громадських будівель, таких як школи, дитячі садки, адміністративні та інші споруди. Даний тип виробів має фризові щаблі під спеціальні накладки. Але найчастіше замість бетонних накладок використовують інші облицювальні матеріали.

СМП в основному використовують для спорудження сходових клітин при висотному будівництві житлових і громадських будівель. Головною відмінністю даного виду матеріалу є присутність одного або двох майданчиків. Дані конструкції спираються на монолітні балки і формують сходову систему будинку без використання окремих майданчиків.

При виробництві маршів застосовуються матеріали, які визначені технічною документацією: Серія 1.251.1-4 випуск 1, Серія 1.151.1-7 випуск 1 та Серія 1.050.1-2 випуск 1. Марка бетону, що використовується визначається типом виробу, В15 для СМФ і В25 для СМ і СМП. Готові вироби здатні витримувати низькі температури, до 100 циклів заморожування і розморожування. За водонепроникністю застосовується бетон – W4. Високий клас бетону при процесі виготовлення відіграє ключову роль нарівні з арматурним каркасом. Додаткова жорсткість сходових маршів якраз і пояснюється якістю арматурних сталевих стрижнів і дроту. Клас застосованої для армування сталі – А-III, а арматурного дроту – Вр-1. 

Вимоги, що застосовуються до матеріалу

Відповідно до технічної документації залізобетонна продукція повинна відповідати конкретним вимогам. Як уже було згадано, підвищені вимоги висуваються до виробу і використовуваної сировини. Готові сходові марші проходять ретельну перевірку відділом технічного контролю на предмет тріщиностійкості і міцності. При перевірці продукції оцінюється наявність тріщин, без урахування осадочних і поверхневих, ширина яких не повинна перевищувати 0,2 мм. Дані тріщини допускаються на торцевих і нижніх поверхнях маршу. На верхній поверхні не допускаються ніякі тріщини. Лицьова частина повинна бути повністю гладкою і без вад. Незначні похибки від геометричних розмірів допустимі в залежності від марки виробу. Дані відхилення слід дивитися в технічній документації, згідно з якою виготовляються бетонні марші.

Зберігання, транспортування та монтаж

Для транспортування і зберігання марші із залізобетону встановлюються штабелями в горизонтальній позиції, щодо маршів типу СМ і СМФ. При перевезенні в штабелі повинно бути не більше двох маршів, щоб уникнути механічних пошкоджень. Марші СМП транспортуються і складуються в вертикальному положенні на бічній грані маршу, що обумовлено особливістю конструкції. У ділянках локалізації монтажних петель і строповочних отворів застосовують дерев’яні прокладки товщиною 30 мм і більше.

Марші сходові монтуються в процесі будівництва споруди. Одночасно зі зведенням стін відбувається створення сходової клітини, в яку монтуються сходові майданчики. Майданчики монтують в стіни за спеціальні консолі виробу, а потім на майданчики укладають самі марші. Сходові марші з майданчиками (СМП) монтують на монолітні балки поперечної сторони сходового отвору, спираючи конструкцію на сходові майданчики виробу.

Компанія ТОБІ БУД готова запропонувати чималий вибір зб маршів. На нашому сайті ви знайдете великий асортимент ЗБК зі всієї вхідною документацією, вигідні акційні програми і знижені ціни. При необхідності поговорити з менеджером щодо сходових маршів, достатньо використовувати зазначені на сайті контакти або поставити своє питання безпосередньо в онлайн чаті.

Співпраця з компанією ТОБІ БУД

Компанія ТОБІ БУД має чималий досвід роботи на вітчизняному будівельному ринку і користується заслуженою репутацією. Роки копіткої праці принесли чимало плодів, серед яких шану і повагу клієнтів. Наші працівники постійно освіжають власні знання, адже світ динамічний, і весь час з’являється потреба використовувати нові дані у сфері будівництва. Тому наші клієнти можуть бути впевнені в нашій порядності, професійності і замовляти у нас будівельні матеріали високої якості.

Після узгодження всіх моментів щодо оформлення замовлення, клієнту доводиться вирішити питання з доставкою. Іноді здається, що простіше організувати доставку самостійно і це здешевить собівартість ЗБВ. Але в подібній, здавалося принадній пропозиціії, є свої підводні камені. Лише професійна логістика здатна гарантувати безпеку і повне збереження вантажу. В умовах сучасних доріг вкрай важливо підібрати правильний маршрут. Саме з такими робочими нюансами має справу наша компанія. Ми радо допоможемо з транспортуванням. Вся відповідальність за вантаж ляже на плечі нашої організації.