Сходові майданчики
Майданчик сходовий це незамінна і популярна залізобетонна конструкція, без якої не обходиться жодне висотне будівництво. Вона застосовується разом зі сходовими маршами під час проектування і зведення будівель. Майданчик має вигляд платформи, яка монтується в несучу стіну будівлі за допомогою монтажних консолей, розташованих на поздовжніх сторонах виробу. Після закріплення в стіні на сходові площадки укладаються сходові марші. Міцність залізобетонної конструкції дає можливість безперешкодно встановлювати її в спорудах житлового, комерційного, громадського та виробничого призначення. Майданчики залізобетонні підбираються під марші, виходячи з габаритів сходового отвору. Варто звернути увагу, що проектувати сходовий отвір потрібно відштовхуючись від розмірів маршів і майданчиків, які мають обмежену кількість розмірів. Щоб витримувати суттєві навантаження, матеріал виготовляється з урахуванням постійних навантажень, ударного і статичного впливу. Міцність майданчику надає просторовий арматурний каркас. Він виконується з високоміцної сталі марки А-III. Поєднання якісного бетону марки М-200 і сталі дозволяє створити довговічну і надійну конструкцію.
Різновиди сходових площадок
Сучасна будівельна сфера постійно розширюється. У зв’язку, з чим зростає потреба в якісній і різноманітної продукції. Щоб задовольнити запити нинішніх будівельних компаній, кожен тип майданчиків додатково має різні конструктивні варіації. Сходові майданчики верхні – одне з таких конструктивних рішень. Дана конструкція має символ «В» у своєму маркуванні. Наприклад: 2СП 25.12в-4-к і позначає, що даний виріб не має на опорному ребрі ніші для укладання маршу на верхній поверх, оскільки використовується на останньому поверсі будівлі.
Так само бувають майданчики сходові бетонні лівосторонні (стандартні) і правосторонні (майданчики сходові дзеркальні). Відрізняються розташуванням сходових маршів в сходовому отворі, за годинниковою стрілкою або проти годинникової стрілки.
Виділяють два типи збірних сходових майданчиків, які у свою чергу підходять поз різні типи маршів. Обидва типи мають ребристу конструкцію, але мають деякі відмінності.
Сходові майданчики СП – даний варіант, підходить для сходових маршів серії СМ, які в основному використовують при будівництві житлових будинків. Майданчик має дві окремі ніші для опору маршів на несучому ребрі.
Майданчики сходові СПФ – ребристі вироби, які підходять для маршів з фризовими щаблями типу СМФ. Використовуються при зведенні громадських будівель. На даній конструкції є суцільна полиця для обпирання маршів.
Особливості маркування
Для позначення маркування конструкцій застосовується літеро-цифровий набір. Кожне позначення включає в себе сам виріб, такі параметри, як довжина та ширина, розрахункове тимчасова навантаження, тип обробки поверхні. Розглянемо на прикладі майданчики СПФ 25.11-5, де:
- СПФ – Сходова площадка, під марші з фризовими щаблями
- 25 – довжина в дециметрах без урахування опорних консолей
- 11 – ширина в дециметрах закруглена до цілого числа
- 5 – розрахункове навантаження в кПа на м2
В кінці маркування може бути присутнім літерне значення, яке вказує на вид обробки поверхні виробу. Ш – шліфована на мозаїчній основі. Г – глянцева шліфована поверхня. К – облицьована керамічною плиткою. Але, як правило, в сучасному будівництві всі оздоблювальні роботи проводяться після монтажу залізобетонних конструкцій і питання з поверхневою обробкою майданчиків в заводських умовах давно не актуальне.
Переваги продукції
Площадки сходові залізобетонні допомагають зібрати сходовий проліт. Під час будівництва елемент застосовується для сполучення між кількома поверхами. Надалі мешканці або відвідувачі будівлі користуються конструкцією для пересування між поверхами. Будівельні компанії не дарма взяли на замітку даний тип продукції, адже він виділяється характерними перевагами:
- зносостійкість (стійкість до несприятливих факторів);
- надійність (довгий термін служби);
- практичність (швидкий монтаж в споруджуваній будівлі);
- універсальність (широкий спектр задіяння, вироби доречні в різних сучасних будівлях).
Підбір сходових майданчиків
Марка виробу залежить від параметрів сходового маршу і сходового отвору. Тому для створення надійних і практичних сходів, проектанти підбирають сходові майданчики і марші спільно, після чого тільки ухвалюють габарити сходового отвору. На жаль не завжди будівництво відбувається за чітким проектом або взагалі без нього і замовнику потрібно самостійно підбирати конструкції. Тому, щоб переконатися у власній правоті щодо габаритів майданчики, не зайве поспілкуватися з фахівцем. Досвідчений консультант компанії ТОБІ БУД в мить розвіє всі сумніви, чи допоможе підібрати потрібні вироби. Це не займе багато часу. Зате ви не зробите помилку, яка виллється в повернення замовлення, додаткові фінансові витрати і нервову напругу.
Монтаж виробів
Так само, як і для монтування маршів, при установці майданчиків використовується підіймальний кран. Залізобетонна продукція досить важка і габаритна, тому при монтуванні не обійтися без спеціальної техніки. Сходовий майданчик укладають опорними консолями на несучу стіну, попередньо розмістивши під кожну консоль опорну подушку. Бетонні подушки використовуються для збільшення площі обпирання конструкції на стіну. На підготовлену область монтажу слід нанести цементний розчин. За рахунок підйомного крана конструкційний елемент піднімається на необхідний рівень.
Після монтування перевіряють правильне положення майданчика. Якщо виникає необхідність поміняти положення або внести невеликі правки для цього можна застосувати лом, за допомогою якого надати конструкції правильне положення. У разі значних відхилень від правильного положення, майданчик піднімають краном і установку проводять заново. Переконавшись в точності положення елемента, його надійно фіксують.
Питання транспортування і зберігання
Залізобетонна продукція даного виду вимагає особливого поводження, оскільки є досить крихким виробом. При складуванні майданчиків слід особливу увагу приділити розташуванню дерев’яних прокладок, які повинні розташовуватися по кутах вироби, на примиканні плити майданчики до консолей. Зберігати і транспортувати слід в горизонтальному положенні, відсортованими по марках. Підйом проводиться за чотири монтажні петлі. Щоб уникнути деформації і механічних пошкоджень транспортування рекомендується проводити не більше трьох одиниць в одному штабелі. Якщо майданчики укладаються для тривалого зберігання на грунти що просідають, потрібно забезпечити під них хороше підгрунтя з брусів великого перерізу. У такий спосіб вдасться уникнути псування продукції.